تماس با ما :32236410_034        email:info@faniomrani.kermancity.ir

وضعیت پیشرفت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان تشریح شد

توسط سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان؛


وضعیت پیشرفت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان تشریح شد


سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان، وضعیت پیشرفت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان را تشریح کرد.

محمدعلی قنبری با بیان این‌که زیرگذر میدان آزادی تا پایان شهریورماه به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: قرارگاه خاتم اعلام کرده تا تیرماه زیرگذر تکمیل خواهد شد، اما پیش‌بینی می‌کنیم این زیرگذر تا شهریورماه به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص تملک‌ املاک مسیری محدوده‌ی زیرگذر میدان آزادی گفت: در ورودی خیابان بهمنیار، املاک مسیری هنوز تملک‌ نشده و دلیل آن هم این است که مالکان مبالغ بالایی اعلام می‌کنند که از عهده و توان شهرداری خارج است.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان افزود: هم‌اکنون، شهرداری منطقه دو در حال مذاکره با مالکان خیابان بهمنیار است.

قنبری در پاسخ به این پرسش که آیا بدون تملکِ املاک خیابان بهمنیار، امکان بهره‌برداری از زیرگذر میدان آزادی وجود دارد؟ گفت: فقط رمپ‌های رفت و برگشت خیابان بهمنیار باز نمی‌شود، اما زیرگذر آزادی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی پیشرفت ساخت پروژه‌ی میدان آزادی را با توجه به گزارش فروردین‌ماه مشاور، 82 درصد اعلام کرد و در خصوص سایر تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان گفت: پیشرفت ساخت تقاطع شهدای خلبان، 24 درصد است.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان افزود: متأسفانه در محدوده‌ی این تقاطع از دوطرف برای تعریض مشکل داریم و دو ملک سنگ‌بری و اداره‌کل محیط زیست در مسیر اجرای پروژه قرار دارد.

قنبری افزود: تا امروز با مالک سنگ‌بری به توافق نرسیده‌ایم؛ چراکه اعدادی که اعلام می‌کند، منطقی نیست، اما با همکاری استانداری، با اداره‌کل محیط زیست توافق‌هایی شده است.

وی با بیان این‌که اجرای پروژه‌ی شهدای خلبان 24 درصد پیشرفت دارد، گفت: در این پروژه جبهه‌ی کاری وجود دارد و پیمانکار می‌تواند اجرای پروژه را ادامه دهد.


شهرداری تاکنون به تعهد خود به قرارگاه خاتم عمل کرده است

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان به پرداخت هزینه‌ی ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان اشاره کرد و گفت: طبق تعهدی که در شورای اسلامی شهر کرمان داده‌ایم، تاکنون، ماهانه چهار میلیارد تومان به قرارگاه خاتم پرداخت شده است.

قنبری درخصوص پیشرفت ساخت تقاطع‌های شهید بادپا و شهید الله‌دادی هم گفت: اجرای هر دو پروژه حدود 50 درصد پیشرفت دارد؛ پایه‌ها و شمع‌های این دو پروژه به پایان رسیده و ساخت سگمنت‌ها در کارخانه شروع شده است.

وی افزود: طبق اعلام پیمانکار تا پنج ماه آینده سگمنت‌های پل شهید الله‌دادی (ابوذر) نصب خواهد شد.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان ادامه داد: در دو تقاطع شهید بادپا و شهید الله‌دادی، مشکلی از نظر معارض و انتقال تأسیسات نداریم؛ بنابراین، با ساخت سگمنت‌ها، این دو تقاطع تکمیل خواهد شد.

بهره‌برداری از تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان تا دو سال آینده

قنبری در رابطه با مدت‌زمان تعیین‌شده برای اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان گفت: در بهمن‌ماه سال گذشته، در مذاکراتی که با پیمانکار داشتیم، قرار شد تمام تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که در تقاطع غیرهم‌سطح سربازان گمنام نیز پیمانکار فعال است، گفت: در ضلع جنوبی این پل، در بولوار کشاورز، معارض داریم که طی مذاکره با استانداری، منابع مالی تأمین شده و قرار است پیمانکار طی مناقصه انتخاب شود تا پایه‌های برق (معارض اجرای پل) را جابه‌جا کند که با رفع این معارض، پایه‌ها و شمع‌های ضلع جنوبی پل نیز اجرا خواهد شد.

بهره‌برداری از پل سیدی؛ حداکثر تا مردادماه

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در رابطه با ساخت پل سیدی گفت: اجرای پل سیدی 85 درصد پیشرفت دارد.

قنبری افزود: از بهمن‌ماه که به شهرداری وارد شدم، جلسات متعددی با پیمانکار پل سیدی داشتم.

وی ادامه داد: در گذشته شهرداری یک‌سری تعهداتی در قالب صورت‌جلسه‌هایی به پیمانکار داده و مقرر شده بود که اعتبار ساخت پل را تأمین کنند، اما متأسفانه شهرداری نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و چون پیمانکار به لحاظ مالی ضعیف است؛ بنابراین، از صورت‌جلسه‌ها سوءاستفاده کرده و کار را عقب انداخته است.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان بیان کرد: اکنون، بخشی از منابع مالی به پیمانکار پل سیدی پرداخت شده و کارگاه این پل فعال است.

قنبری افزود: دهنه‌ی آخر پل سیدی در کارگاه در حال ساخت است و حدود 40 درصد پیشرفت دارد.

وی ادامه داد: آرماتوربندی سه دهنه‌ی ضلع جنوبی پل هم در حال انجام است و به نظر می‌رسد پیمانکار تا تیرماه بتواند دال و عرشه را تحویل دهد و پس از آن ادامه‌ی کار توسط سازمان عمران شهردای انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان اعلام کرد: پل سیدی حداکثر تا مردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

قنبری درباره‌ی اجرای تقاطع‌های غیرهم‌سطح سمیه، امام‌جمعه و شرف‌آباد نیز گفت: تقاطع‌های سمیه و امام‌جمعه در دستور کار شهرداری نیست و باید امکان‌سنجی شود که اصلاً نیاز به اجرای این دو تقاطع غیرهم‌سطح هست یا خیر.


مشکل ترافیک تقاطع شرف‌آباد با اجرای دو دوربرگردان حل می‌شود

وی افزود: در سه‌راهی شرف‌آباد هم مشاور در حال مطالعه است و شاید به این نتیجه برسیم که در این تقاطع نیازی به غیرهم‌سطح‌سازی نباشد.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان ادامه داد: همکاران سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک در حال بررسی تقاطع شرف‌آباد هستند تا مشکل این تقاطع را به‌صورت هم‌سطح حل کنند.

قنبری بیان کرد: به نظر می‌رسد مشکل این تقاطع با اجرای دو دوربرگردان حل خواهد شد.


سازمان عمران؛ بازوی اجرایی شهرداری

وی با اشاره به فعال شدن سازمان عمران شهرداری کرمان گفت: به دلیل نبود اعتبار بیش از هشت‌ماه کار آسفالت سازمان عمران تعطیل شده بود، اما از بدو ورود مدیرعامل جدید سازمان عمران، کارخانه‌ی آسفالت فعال و لکه‌گیری آسفالت معابر شروع شد؛ ضمن این‌که کارخانه‌ی تولید جدول هم فعال شده است.

قنبری افزود: پنج اکیپ زیرسازی و جدول‌گذاری در سازمان عمران تشکیل شده و در حال فعالیت در معابر مختلف شهر هستند.

وی ادامه داد: درزگیری آسفالت هم که حدود سه سال تعطیل بود، به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی شد و به‌زودی درزگیری آسفالت معابری که مشکل پیدا کرده‌اند، آغاز خواهد شد.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان بیان کرد: با راه‌اندازی درزگیری آسفالت، عمر آسفالت معابر حدود دوسه سال افزایش پیدا خواهد کرد.


خودکفایی شهرداری کرمان در تولید مصالح مورد نیاز

قنبری با بیان این‌که معادن سازمان عمران هم فعال شده و تمام مصالح شهرداری را تأمین می‌کند، گفت: شهرداری کرمان در تولید مصالح تقریباً خودکفا شده و فقط در جاهایی که نیاز به استفاده از مصالحی مثل سنگ باشد، مجبور به خریداری هستیم.

وی افزود: هم‌چنین مقرر شده سازمان عمران پروژه‌های کوچک و متوسط را به پیمانکاران واگذار کند؛ چراکه با توجه به ظرفیتی که سازمان عمران دارد، باید به سمتی برود که پروژه‌های کلانِ شهر را اجرا کند.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان ادامه داد: مدیرعامل سازمان عمران نیز اعلام کرده این سازمان آمادگی دارد در شهر کرمان تقاطع غیرهم‌سطح اجرا کند.

قنبری با بیان این‌که تاکنون اعتبار چندانی هم به سازمان عمران داده نشده و این سازمان از ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کند، گفت: حدود 80 درصد از ماشین‌آلات سازمان عمران از کار افتاده بود که با همت مدیرعامل سازمان، ماشین‌آلات این سازمان فعال شده ‌است.

وی افزود: هم‌چنین اصلاح و به‌روزرسانی کارخانه‌های آسفالت و تولید قطعات بتنی در دستور کار است و به‌زودی تولید جدول‌های جدید آغاز و خط تولید موزاییک نیز راه‌اندازی می‌شود.

قنبری در رابطه با فعالیت کارخانه‌ی جدول شهرداری کرمان گفت: اگر هر یک از شهرداری‌های استان نیاز به جدول داشته باشد، آمادگی داریم در اسرع وقت جدول تولید و در اختیارشان قرار دهیم.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در رابطه با تعهدات سازمان عمران تصریح کرد: طی دوسه سال گذشته سازمان عمران تعهداتی به شهرداری‌های هم‌جوار داده است؛ ازجمله این‌که از برخی شهرداری‌ها قیر به‌صورت قرضی گرفته و برنگردانده است.

قنبری با بیان این‌که سازمان عمران در دو سال گذشته از برخی پیمانکاران نیز قیر گرفته و دیگر تحویل نداده است، گفت: شهرداری در سال گذشته نیز یک محموله‌ی قیر به ارزش چهار میلیارد تومان تحویل گرفته، اما پول آن را پرداخت نکرده و به همین دلیل ضمانت‌نامه‌ی سازمان عمران ضبط شده که با بانک توافق کردیم تا این بدهی را به‌صورت اقساط پرداخت ‌کنیم.

وی افزود: 600 میلیون تومان هم ضمانت‌نامه‌ی بانکی مربوط به شرکت نفت «جی» بوده که از این شرکت قیر تحویل گرفته‌اند، اما پول آن را پرداخت نکرده‌اند.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان ادامه داد: برای حل این مشکل به‌دنبال راه‌کارهایی هستیم؛ از جمله این‌که در ازای بدهی‌ای که داریم، برای شهرداری‌های هم‌جوار زیرسازی انجام دهیم.

قنبری سازمان عمران را بازوی اجرایی شهرداری دانست و گفت: اگر این سازمان را حمایت کنیم، کرمان را تغییر خواهد داد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که اکیپی از سازمان عمران در حال ساخت قبور دوطبقه در آرامستان است، به ضرورت راه‌اندازی آرامستان جدید کرمان اشاره کرد و گفت: طرح اولیه‌ی آرامستان جدید نیاز به اصلاحاتی داشت که اصلاحات طرح در حال انجام است و به‌زودی به سرمایه‌گذار ابلاغ خواهد شد.

ضرورت استفاده از ظرفیت کارشناسان شهرداری

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با اشاره به ظرفیت موجود کارشناسی در شهرداری کرمان گفت: برای طراحی‌ها ازجمله طراحی آرامستان جدید، از ظرفیت کارشناسان معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی استفاده می‌کنیم.

قنبری ادامه داد: کارشناسان شهرداری، ظرفیت خوبی دارند، اما به هر دلیلی تاکنون کمتر از ظرفیت آن‌ها استفاده شده است.

بهره‌برداری از ساختمان جدید شهرداری تا آخر شهریورماه

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان با بیان این‌که ساختمان جدید شهرداری کرمان حدود 99 درصد پیشرفت دارد، گفت: محوطه‌سازی و بخشی از لوله‌گذاری و تأسیسات ساختمان در محوطه باقی مانده است که در حال انجام آن هستیم.

قنبری افزود: امیدوارم ساختمان جدید شهرداری کرمان تا پایان شهریورماه به بهره‌برداری برسد.

وی درباره‌ی بازنگری نقاط حادثه‌خیز شهر کرمان گفت: نقاط حادثه‌خیز شهر، در کارگروه ترافیک که در معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری تشکیل می‌شود، بازنگری و پس از آن مصوبات این کارگروه در شورای ترافیک استان بررسی و در صورت تصویب اجرا خواهد شد؛ ضمن این‌که یک‌سری مصوبات هم از قبل وجود دارد که تا سال آینده تمام این مصوبات عملیاتی خواهد شد تا حمل‌ونقل شهر و ترافیک تسهیل شود.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در رابطه با فاینانس آسفالت گفت: اسناد مناقصه‌ی 40 میلیارد تومان فاینانس آسفالت در شهر در حال آماده‌سازی است.

قنبری افزود: با اجرای 40 میلیارد تومان آسفالت در قالب فاینانس، تحول بزرگی در آسفالت معابر شهر شاهد خواهیم بود.

اقدامات شهرداری در رابطه با بازآفرینی بافت تاریخی

وی در خصوص بازآفرینی بافت تاریخی هم گفت: در بافت تاریخی در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در قالب پروژه‌های تجاری که برای سرمایه‌گذاران بازده اقتصادی داشته باشد، برخی نقاط را مرمت و احیا کنیم.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان به طرح اداره‌کل راه و شهرسازی برای محله‌ی «پامنار» اشاره کرد و با بیان این‌که مقدمات این طرح شروع شده است، گفت: شهرداری هم بازآفرینی محله‌ی «گلبازخان» را در دستور کار دارد که  این طرح توسط مشاور در دست مطالعه است.

قنبری هم‌چنین به ضرورت ایجاد پایانه‌ی اتوبوسرانی در کرمان اشاره کرد و گفت: کرمان، تنها کلان‌شهری است که پایانه‌ی اتوبوسرانی ندارد؛ بنابراین، در تلاش هستیم پایانه‌های اتوبوسرانی را در شهر اجرا و ایستگاه‌های اتوبوس را از میدان‌های آزادی و شهدا جابه‌جا کنیم.

سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان در خصوص مشکلات پایانه‌ی مسافربری آدینه هم گفت: آقای آدینه، سرمایه‌گذار این پایانه، در مسافرت است؛ بنابراین، منتظر هستیم پس از برگشت وی از سفر، طی جلسه‌ای مشکلات پایانه را حل کنیم.

تشریح وضعیت ادغام سازمان‌های زیرمجموعه‌ی معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی

قنبری در رابطه با وضعیت ادغام سازمان‌های زیرمجموعه‌ی معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری گفت: سازمان‌های تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مدیریت پایانه ادغام و به سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر تبدیل خواهد شد که ادغام این سازمان‌ها را شروع کرده‌ایم، اما به این دلیل که سازمان‌ها باید حسابرسی شوند، ادغام سازمان‌ها زمان می‌برد.

وی با بیان این‌که سازمان‌های عمران، به‌سازی و نوسازی، قلعه‌ دختر و قلعه اردشیر و حمل‌و‌نقل و ترافیک هم باید ادغام شوند، گفت: با توجه به این‌که سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری، وضعیت مطلوبی دارد و فعالیت این سازمان با سازمان‌های دیگر هم‌خوانی ندارد، با ادغام این سازمان مخالفت کردیم که قرار شد فعلاً سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری به‌صورت مستقل به فعالیت خود ادامه دهد.

قنبری در رابطه با ادغام سازمان‌ها گفت: به جانشین معاونت مأموریت دادم تا روند ادغام سازمان‌های به‌سازی و نوسازی، قلعه دختر و قلعه اردشیر و سازمان عمران را پیگیری کند.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 04:21
 سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری خبر داد:بهره‌برداری از پل سیدی؛ حداکثر تا...
چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 08:08
توسط سرپرست معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان؛ وضعیت پیشرفت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر...
چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 07:20
مدیر پروژه‌ی گروه تخصصی شهید رجایی قرارگاه خاتم:تولید قطعات پل‌ها در محل کارخانه شروع...
پنج شنبه, 09 فروردين 1397 06:37
  میلاد مظهر علم و عزت، عدالت و سخاوت و شجاعت، اسدالله الغالب،...
چهارشنبه, 08 فروردين 1397 05:58
آسفالت معابر، اولویت نخست سازمان عمران در سال جدید است سرپرست معاونت فنی عمرانی...
شنبه, 26 اسفند 1396 08:44
فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم‌های...
دوشنبه, 14 اسفند 1396 08:07
بارگیری کابین‌های تله کابین کرمان تا 2 روز آینده/ حفظ حیات محیط زیست در...
سه شنبه, 08 اسفند 1396 05:37
از ابتدای سال آینده انجام می‌شود:آسفالت تمام معابر شهر کرمان با خودیاری شهروندان معاون...
دوشنبه, 30 بهمن 1396 05:38
 گزارش تصویری بازدید شهردار و معاون فنی و عمرانی از پروژه بام کرمان ...
یکشنبه, 29 بهمن 1396 05:34
گزارش تصویری اجرای مراحل تکمیلی تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر (عج)  
شنبه, 28 بهمن 1396 05:28
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرمان:محدوده‌ی پل باغ‌ملی پس از تکمیل پروژه، آسفالت...
پنج شنبه, 26 بهمن 1396 07:04
معاون فنی و عمرانی شهردار کرمان عنوان کرد:38 میلیارد تومان هزینه احداث تقاطع غیرهم‌سطح...

معرفی زیر مجموعه ها

معرفی معاون